Алергія на корм у кішки. Як розпізнати. Що робити

Кішки, як і людина, часто страждають від алергії. Причому імунна система тварин може реагувати на компоненти корму. Про те, як розпізнати алергію у вихованця та які заходи вжити для підтримки його здоров’я, розберемося в цій статті.

Алергія на корм у кішки

Читай також нашу статтю: У моєї кішки блювота. Що робити?

Причини алергії на корм

Гіперчутливість до компонентів раціону (або харчову алергію) можна поділити на два типи: 

  • вроджену,
  • набуту.

У першому випадку алергічна реакція є у кішки з перших днів життя. Це може бути обумовлено неправильним формуванням імунної відповіді на ті чи інші фактори довкілля (включаючи нутрієнти) ще на стадії ембріогенезу (процесу формування та розвитку ембріона).

У разі набутої харчової алергії йдеться про збій у роботі імунітету під дією стрес-факторів. Наприклад, захворювання на вірусну або бактеріальну інфекції спричиняє порушення роботи захисних властивостей слизової оболонки кишечника, що може призвести до формування гіперчутливості до того, чим кішка харчується в даний момент.

Навіть у здорового вихованця, який ніколи не мав проблем із травленням, у стресових ситуаціях може проявитися харчова алергія. Гіперчутливість можлива до будь-яких компонентів раціону, проте найчастіше йдеться про м’ясні інгредієнти. Так, алергія на курячий білок вважається найпоширенішою нашій країні.

Як проявляється алергія на корм у кішки

Найчастіше клінічно харчова алергія проявляється у вигляді блювоти, діареї, флатуленції (або метеоризму), почервоніння слизових оболонок, підвищених витікань з очей та носа, дерматитів, свербежу. Кожен із цих симптомів може говорити про наявність алергічної реакції на корм.

Однак «харчова алергія» (або «гіперчутливість до компонентів раціону») залишається діагнозом виключення — після того, як інші можливі причини «проявів» не підтвердилися (наприклад, бактеріальна інфекція чи захворювання найпростішими) і є позитивна реакція на зміну раціону.

Зона ризику

Харчова алергія котів

У зоні ризику представники «алергічних» порід, порід із чутливим травленням: мейн-куни, бенгали, бурманські, абісінські кішки, а також тварини, які не отримували грудного молока або рано відірвані від грудного вигодовування.

Як ветеринар виявляє алергію

Після первинного зовнішнього огляду, залежно від симптоматики, лікар може призначити такі дослідження:

  • аналізи крові (загальний клінічний та біохімічний) – допоможуть виключити інші проблеми;
  • аналізи калу;
  • комплекс досліджень для виключення вірусних, бактеріальних, грибкових інфекцій;
  • УЗД черевної порожнини;
  • рентгенографія (за потреби);
  • пробна дієтотерапія – коли призначаються спеціальні корми виявлення алергії.

Як правило, використовуються гіпоалергенні корми з рідкісними джерелами білка (наприклад, ягня, лосось, тунець) або корми з гідролізованим білком. Імовірність прояву харчової алергії на гідролізований білок (розщеплений до пептидів із низькою молекулярною масою) дуже низька.

Як попередити появу алергії на корм

Стабільність харчування – запорука здорового травлення. Корми різних виробників розроблені та виготовлені з використанням різних дієтологічних та технічних підходів. Тому намагайтеся не змінювати часто корм, це може спровокувати розвиток проблем із шлунково-кишковим трактом, у тому числі розвиток харчової алергії.

Вибираючи корм, необхідно переконатися, що його виробляє відома компанія, що добре себе зарекомендувала на ринку кормів для тварин.

Також корми мають бути повнораціонними, тобто містити у своєму складі всі необхідні поживні речовини для життя та розвитку на різних етапах життя вихованця. Важливо також розуміти, що придбання гіпоалергенного корму (з м’ясом екзотичної тварини) для профілактики розвитку харчової алергії не має сенсу, оскільки харчова алергія може розвинутись на будь-який білок. Вибір гіпоалергенного раціону необхідний лише після консультації з ветеринаром щодо появи у тварини харчової алергії.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *