Кіт Бамбіно

кіт бамбіно

Короткі лапки, гладке тіло і великі очі роблять бамбіно справжньою дитиною котячого світу. І характер у них під стать зовнішності – вихованці люблять грати і спілкуватися. Бамбіно ще називають кішками-гномами, кішками-таксами та кішками-карликами.

Опис породи кішок Бамбіно

 • Мініатюрний розмір кішки
 • Лисі, без вовни
 • Підійде сім’ї з дитиною
 • Доброзичливо ставиться до інших вихованців
 • Спокійна
 • Ласкава
 • Активна та грайлива, як кошеня
 • Комунікабельна

Походження породи кішок Бамбіно

кішка бамбіно

Бамбіно – це експериментальна (дизайнерська порода), яка походить від схрещування канадського сфінксу та манчкіна. Вважається, що перший послід кошенят вивели Стефані та Пет Осборн з Арканзасу. На початку 2000-х вони купили незвичайне кошеня з дитячою зовнішністю і вирішили розводити подібних вихованців у себе. Ім’я породі дав Пет — у нього було італійське коріння, а bambino якраз перекладається з італійської як «дитина».

Опис Бамбіно

Породу бамбіно визнають не всі фелінологічні організації, тому вона називається експериментальною. Але за стандартами МФА бамбіно — безшерста коротконога кішка. Відсутність вовни дісталася їй від сфінкса, а крихітні ніжки від манчкина.

Грації сфінкса бамбіно не успадкував, натомість отримав зворушливу незграбність від манчкіна. Цим кішка-карлик і зачаровує.

 • Її вага – 2–4 кг,
 • Ріст в загривку – 10-20 см, 
 • Довжина тіла – близько 25 см. 

За розмірами бамбіно все життя ніби залишається кошеням.

кошеня породи бамбіно

Тіло у кішки-гнома витягнуте і м’язисте. Характерна риса – круглий животик. Ноги короткі та міцні зі складочками, всі лапи дивляться наперед. Лікті ніби притиснуті до боків. Хвіст гнучкий та закруглений на кінчику.

Голова клиноподібної форми з прямим носом та рельєфними вилицями. Очі з розрізом у вигляді лимона широко розставлені.

Забарвлення тварини може бути будь-яким.

Характер котів Бамбіно

коти бамбіно

Ці чарівні кішечки – діти не лише зовні, а й усередині. Бамбіно на все життя зберігають допитливість та грайливу поведінку. Кішки-гноми дуже товариські, лагідні та не бояться незнайомців.

Бамбіно має стабільну психіку. Його складно чимось налякати, він легко сприймає нове. Переїзди та нові вихованці в будинку для нього тільки на радість. У бамбіно миролюбні звички він може порозумітися з ким завгодно.

Догляд за котом Бамбіно

Бамбіно не дарма називають кішками-таксами. Через короткі лапки їм буває важко стрибати і дертися, тому для зручності подекуди в квартирі можна зробити драбинки. Іграшки або ігрова зона – обов’язковий атрибут утримання бамбіно в домашніх умовах. Вихованцю необхідно подіти кудись свою невгамовну енергію.

Вже за +20 °С бамбіно починають мерзнути, тому важливо стежити за температурним режимом у будинку. І за самим вихованцем він часто присувається близько до батареї і може обгоріти.

Мити кішку-гнома рекомендується двічі на тиждень. Проблем з тим, щоб привчити бамбіно до лотка та кігтеточки, виникнути не повинно. Особливо, якщо почати з дитинства.

Харчування

бамбіно кіт

Як і всі представники безшерстих кішок, бамбіно вирізняються прискореним обміном речовин. Через це їм іноді складно контролювати себе — вони переїдають. Можуть з’їсти непотрібні солодощі. Щоб це скоригувати, господареві краще обирати преміум-корми з великою поживною цінністю.

В іншому в раціон кішок-гномів добре включати нежирне м’ясо, іноді овочі та каші. Оптимально годувати вихованця двічі на добу.

Здоров’я та тривалість життя котів Бамбіно

Вважається, що кішки-карлики живуть 12 років, але це лише приблизна цифра. Порода молода і за нею поки що мало статистики. За даними МФА, мутація коротких ніг на здоров’я бамбіно не впливає.

Але вихованці можуть хворіти на те, що характерно їхнім предкам — сфінксу та манчкіну. До таких захворювань відносяться кардіоміопатія, склерит. Також перші гібриди часто переносили застудні захворювання. І нині слабкий імунітет як характеристика породи частково зберігається.

Бамбіно: плюси та мінуси породи

порода бамбіно

Плюси:

 • інопланетна краса та мініатюрність;
 • грайливий та лагідний характер;
 • товариськість та відкритість новому.

Мінуси:

 • складності у догляді: часте миття, дотримання температурного режиму;
 • слабкий імунітет;
 • схильність до переїдання.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *