Скільки років живуть коти?

Скільки років живуть коти

Якщо відповідати на питання “скільки в середньому живуть коти”, то точно можна сказати, що тривалість життя:

  • вуличних кішок становить лише 5–8 років, 
  • домашніх – 12–18. 

Але є і справжні довгожителі: найстаріший кіт, занесений до книги рекордів Гіннеса, прожив у США 38 років. На жаль, не всі домашні вихованці доживають до старості.

І якщо з генетикою та спадковістю зробити нічого не можна, то оточити кішку турботою, забезпечити повноцінним харчуванням та якісним медичним обслуговуванням, щоб продовжити їй життя, цілком під силу. Головне, розібратися, від яких чинників залежить тривалість життя тварини, аби зрозуміти, які з них можна вплинути.

Генетика

Кішкам можуть передаватися деякі спадкові хвороби. У породистих їх, зазвичай, більше, оскільки виділення кращих ознак породи в’язки часто відбуваються між близькими родичами. Тому найбільш здоровими вважаються безпородні кішки та напівкровки. Але й серед породистих є ті, які можуть похвалитися міцним здоров’ям, це: 

  • бенгальська кішка, 
  • мейн-кун, 
  • російська блакитна, 
  • сіамська та інші. 

Середня тривалість життя представників цих порід становить 13-20 років. А деякі з них живуть і понад два десятки років.

котики скільки живуть років

Хронічне захворювання

На жаль, якщо кішка страждає на якесь хронічне захворювання, вона навряд чи зможе поставити рекорд по довголіттю, навіть якщо живе у люблячих господарів, які її пестять і плекають. Цукровий діабет, сечокам’яна хвороба, захворювання верхніх дихальних шляхів – ці та інші недуги скорочують тривалість життя тварини.

Середовище проживання

Вуличні кішки щодня стикаються з небезпеками: невиліковні захворювання та інфекції, отруєна чи зіпсована їжа, напад собак, ймовірність потрапити під машину або стати жертвою живодерів. Але, якщо погуляти виходить домашня кішка, якій не доводиться щодня виживати, вона наражається на ще більший ризик, ніж її безпритульні родичі, оскільки не усвідомлює, що її чекає на вулиці. Очевидно, що домашні вихованці, захищені від небезпечних перипетій вуличного життя, живуть довше.

Читай також нашу статтю Мейн-кун

скільки живе котик

Харчування

Повноцінна та збалансована їжа, безумовно, продовжить кішці життя. Але не варто забувати, що вона повинна не тільки правильно харчуватися, а й отримувати вітаміни та мінерали. Тому ветеринарні лікарі рекомендують годувати вихованця готовими кормами, де містяться всі необхідні корисні речовини. Але корм має бути якісним: у дешевих варіантах сумнівних брендів, як правило, міститься не більше 10% м’яса, натомість у надлишку – рослинний білок та хімічні компоненти, які негативно впливають на організм тварини та можуть сприяти розвитку різних хвороб.

Стерилізація

Стерилізовані кішки та кастровані коти живуть довше, оскільки вони не мають ризику заразитися небезпечними захворюваннями статевої сфери, суттєво знижується небезпека розвитку онкології, не відбуваються гормональні збої, які є великим стресом для організму. Звичайно, стерилізація має і свої мінуси: зокрема, може призвести до набору зайвої ваги та виникнення діабету. Але якщо стежити за раціоном свого улюбленця і не перегодовувати його, цих проблем вдасться уникнути.

скільки живуть котики

Стрес

Кішка як дитина. Недостатньо просто жити в теплому будинку та отримувати повноцінне збалансоване харчування. Щоб вихованець прожив довге та щасливе життя, він повинен перебувати в обстановці кохання та турботи.

Якщо ж господарі постійно лаються та кричать один на одного, фізично карають тварину, навряд чи вона, перебуваючи у постійному стресі, стане довгожителем.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *