Вибір лотка та наповнювача для котячого туалету

лоток та наповнювач для котячого туалету

Раніше ми розповідали, як привчити кошенят та дорослих кішок до лотка – читайте статтю Як навчити котика ходити на лоток.

Сьогодні ми докладно розповімо про найкращий лоток і наповнювач для котячого туалету.

Вибір туалету – важливий крок у привчанні кішки до туалету. Від цього залежить, як швидко ваше кошеня або доросла кішка привчиться до туалету. Маленькому кошеняті буде комфортніше в лотку, що підходить йому за розміром, тому не купуйте товар “на виріст”.

Вибір лотка

Існують різні типи лотків, але незалежно від типу бічні стінки повинні бути на оптимальній висоті, щоб кошеня могло перелізти через них. Якщо ваша кішка часто риється в туалеті, вибирайте лоток із високими бічними стінками.

Якщо у ваш котик трохи старшій, і він тільки починає звикати до нової оселі, краще почати з лотка з вузькими бортами, тому що є ймовірність, що кіт спочатку буде боятися ходити в дуже великий або закритий туалет.

Види лотків:

лоток відкритий із сіткою

Відкритий із сіткою. Цей тип лотка використовується тільки з наповнювачем, що вбирає, кусковий в цьому випадку не підходить. Якщо використовується наповнювач, що вбирає, його насипають під сітку – в цьому випадку тварина не розкидає його по підлозі. Якщо наповнювач не використовується, туалет слід чистити щодня. Крім того, пазурі кошеня можуть застрягти в сітці, що є травмуючим фактором – такий лоток більше підходить для дорослих тварин.


відкритий лоток без сітки

Відкритий лоток без сітки. Його можна використовувати з будь-яким зручним і безпечним наповнювачем. Пам’ятайте, що для кошенят, які тільки пізнають навколишній світ, безпечніший деревний наповнювач, а для дорослих тварин підійде будь-який гігієнічний наповнювач, що враховує індивідуальні особливості кішок. Цей тип лотка заохочує природну поведінку кішок, які закопують свої екскременти в природі.


зачинений лоток

Зачинений. Цей тип є невеликою коробкою з наповнювачем всередині. Цей тип туалету запобігає поширенню неприємних запахів завдяки вугільному фільтру і, ймовірно, підійде вашому вихованцю краще, ніж відкритий туалет, оскільки він забезпечує тварині усамітнення. Якщо стеля занадто низька, тварина може відмовитися відвідувати такий туалет.


лоток з функцією самоочищення

Самоочищення. Це новий продукт на ринку, який відрізняється від попередніх варіантів тим, що є більш зручним та гігієнічним. Вбудований механізм видаляє наповнювач після того, як вихованець відвідав туалет завдяки датчику руху.

Пам’ятайте, що кожній кішці потрібно своє місце для туалету. Якщо у вас вдома кілька домашніх тварин, дотримуйтесь загального правила: кількість туалетів має перевищувати кількість кішок.

На ринку представлено широкий асортимент лотків для туалетів. Вони можуть бути виготовлені з дерева, цеоліту, зерна чи целюлози, силікагелю тощо.

Вибір матеріалу наповнювача:

Якщо ви купили кошеня у заводчика, дізнайтеся, який наповнювач він використовував, і купіть такий самий. Якщо це не перше ваше кошеня і у вас, як у власника, є свої переваги, їх слід враховувати. У ранньому віці кошенята ще не звикли до того чи іншого типу наповнювача, тому вибирайте той, який є зручним для вас.

Радимо дотримуватися цих правил, якщо обираєте перший наповнювач для кошеняти:

  1. Вибирайте наповнювач, який містить мало або зовсім не містить пилу, оскільки при вдиханні вона може завдавати дискомфорту кошенятам.
  2. Не купуйте ароматизований наповнювач: сильні запахи можуть злякати кішку, змусивши її шукати інше місце для туалету.
  3. Не починайте відразу використовувати комковатий наповнювач, оскільки кошенята можуть його погризти, що може спричинити розлад шлунка. Краще пробувати його, коли котик вже підріс.

Незалежно від того, який тип наповнювача ви виберете, слід пам’ятати одне важливе правило: Чим менше тварина, тим більш плоскими повинні бути гранули.

Наповнювач слід міняти кожні два дні або частіше. Лоток слід регулярно чистити, щоб підтримувати його в чистоті. Екскременти слід прибирати двічі на день або, по можливості, відразу після того, як кішка сходить до туалету.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *