Як навчити котика ходити на лоток

як привчити кішку до лотка

Кішки дуже охайні за своєю природою. У кошенят рідко виникають проблеми з привчанням до лотка – особливо якщо вони перебували з матір’ю не менше двох місяців і мали можливість наслідувати її поведінку. Все, що вам потрібно, це трохи терпіння! Але привчити кішку до туалету можна у будь-якому віці.

Чи має вік значення?

Вік тварини, яку ви хочете привчити до лотка, безперечно, важливий. Найкраще починати привчати кошеня до туалету у віці двох місяців, але це можна робити і раніше. У віці одного місяця вони здатні зрозуміти, для чого потрібен туалет та звикнути до нього. Процес приручення відбувається швидше, якщо котик має можливість спостерігати за поведінкою матері – в один місяць малюки здатні повторювати дії своїх батьків.

Дорослих кішок можна привчити до туалету, але це забере більше часу. Найголовніше – привчити кішку до лотка, як тільки вона з’явилася у будинку.

Привчити кошеня до туалету

Приручення для малюків можна поділити на кілька етапів. Всі ці стадії можуть тривати від кількох днів до кілька місяців.

 1. Ознайомлення

Знайомство з новим предметом відбувається таким чином: посадіть кошеня в лоток, візьміть його лапу в руку і зробіть нею кілька копальних рухів. Дайте йому обнюхати лоток й наповнювач. Якщо кошеня починає само копатися в туалеті, це добрий знак! Однак, якщо він тікає, не утримуйте його силою, а повторюйте цю дію кілька разів на день.

Улюбленця слід садити в туалет після пробудження і після кожного прийому їжі, оскільки в цей час кішки зазвичай відчувають бажання сходити в туалет.

2. Нагляд та допомога

Можливо, вам доведеться уважно спостерігати за кошеням, щоб помітити деякі ознаки того, що він готовий ходити до туалету. Він може виявляти неспокійну поведінку, крутитися, шуміти, бігати по будинку, дряпати лапою підлогу. У цьому випадку вам потрібно віднести його в туалет і почекати, поки він сходить до туалету.

3. Посилення

Підкріплюйте “правильну” поведінку кошеняти похвалою та ласкою. Якщо він мочиться в недозволеному місці, візьміть його екскременти і показово перенесіть їх у туалет, щоб там закріпився специфічний запах. Не карайте кошеня та не підвищуйте голос, якщо він ходить у туалет у недозволеному місці.

Ці кроки зазвичай займають від кількох днів до місяця, але можуть зайняти і більше часу, тому будьте терплячі. Малюка легше привчити до правильного місця, якщо він спостерігає за своєю матір’ю або іншими кішками.

як навчити кішку ходити в лоток

Привчити дорослих котів до туалету

Щоб привчити дорослу кішку треба трохи більше часу та терпіння, ніж привчання кошенят. Іноді можна просто посадити кішку або кота в лоток – це охайні тварини, вони швидко розуміють, для чого це потрібно.

Методи привчання дорослих тварин до лотка майже нічим не відрізняються від описаних для кошенят.

  • Крім описаних вище методів, ви можете спробувати спеціальні спреї для туалету кішок. Їхня дія заснована на вмісті певних інгредієнтів, що мають привабливий для кішок запах. Ефективність цих засобів підвищується, якщо ви також використовуєте інші виховні заходи, такі як вибір оптимального лотка, підстилка та позитивне підкріплення.
  • Якщо кішка ігнорує обране вами місце і ходить у туалет по-своєму, поставте лоток там, де їй подобається ходити. Спробуйте повернути лоток в обране початково місце, як тільки котик сходить в туалет. Щоб швидше привчити дорослу кішку до лотка та його розташування, поставте його у легкодоступному для кішки місці та регулярно чистіть його. Багато кішок відмовляються ходити в лоток, якщо в ньому є фекалії. Якщо кішка сходила не в те місце, можна обробити підлогу одним зі спеціальних засобів з ензимами, які видаляють біологічні запахи. Це зменшить ймовірність того, що ваша кішка знову сходить туди до туалету.
  • Якщо кішка до приходу у ваш будинок жила на вулиці, вона може випорожнюватись у важкодоступних для вас місцях. Тому по можливості обмежте доступ кішки до таких місць як шафи, різні щілини, простори під ліжком і т.д.

Пам’ятайте, що коти люблять стабільність, і їм потрібно досить багато часу, щоб звикнути до чогось нового. Тому відразу подумайте, де краще поставити лоток, а коли кішка звикне до нього, краще не переставляти його в інше місце, тому що потім вам доведеться знову привчати кішку до нового місця.

Вибір місця

У будь-якому віці кішка повинна почуватися комфортно, тому краще поставити лоток в тихому, затишному місці, доступному для безперешкодного відвідування. Встановіть лоток у вибраному місці та не пересувайте його. І пам’ятайте, що далі ви розмістите туалет від місця прийому їжі та відпочинку, тим краще!

Ви можете дозволити своєму вихованцю вибрати тип лотка, наповнювач та місце розташування, поставивши два різні типи лотків з різними наповнювачами. Якщо ви виявите, що кішці подобається один варіант, ви можете прибрати інший.
Докладніше про різні типи туалетів та їх вміст читайте в цій статті: Вибір лотка та наповнювача для котячого туалету.

Можливі труднощі та поради щодо їх подолання

  • Якщо ваше кошеня або доросла кішка промахується повз лоток (не хоче в нього ходити), купіть більшого розміру та ширини, це може допомогти;
  • Якщо кішка ігнорує вибраний вами лоток, спробуйте змінити його тип та місце розташування. Можливо, кішці не подобається запах або форма лотка, або вона не зручна для неї;
  • Якщо доросла кішка продовжує ходити в туалет у “неправильному” місці, поставте туди лоток, можливо це компроміс, який допоможе вам привчити кішку до туалету.

Найголовніше в цій справі – терпіння та розуміння. Не гнівайтесь та не лайте тварину, адже кішка робить це не за злим наміром. На жаль, кішки не можуть розповісти нам про те, що їх непокоїть чи не влаштовує. Тому підходьте до цього питання з любов’ю та розумінням, і все буде добре.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *