Чому кіт перестав ходити на лоток

кіт перестав ходити на лоток

Для початку поспостерігайте за своїм улюбленцем, щоб визначити причину його поведінки. У більшості випадків ви зможете впоратися із проблемою самотужки. Допомога ветеринара буде потрібна тільки при виявленні захворювання.

Читай також нашу статтю: Як вибрати кошеня бенгальської породи

Чому кіт пісяє не в лоток

Ви помітили, що кіт робить справи по-великому у свій лоток, а от сліди сечі відсутні і забили з цього приводу тривогу? Правильно зробили, тому що маленькі проблеми з відмовою ходити в лоток по-маленькому можуть перерости у великі проблеми із сечовипусканням.

Чому кішка не мочиться

Цистит може початися як у кішок, що гуляють на вулиці, так і в тих, які проводять життя у чотирьох стінах (якщо ці стіни холодні). Інфекційне зараження – ще одна причина запалення. Клінічні аналізи допомагають визначити діагноз, а уроантисептики та антибіотики – усунути хворобу.

Якщо виключити інфекції, розвиток хвороби провокує неправильне харчування, переважання в раціоні м’яса і риби.

Всі ці стани потребують негайної медичної допомоги – покажіть тварину ветеринару!

Чому кішка не какає

Якщо кішка не какає, то вона, швидше за все, не вередує. А не може це зробити, бо страждає запором. Причин виникнення запорів кілька. У всіх випадках кішці потрібна ваша допомога: 

  1. Найпростіший спосіб – погодувати тварину їжею, що має проносний ефект: вареним буряком, молоком. 
  2. У важких випадках допоможуть лише проносні для кішок.

Лікувати запор можна лише після консультації ветеринара та за його призначенням!

Чому кіт не ходить в лоток

Представники котячого племені мають славу привіредами і чистюлями, тому щоб кішка справно справляла свою потребу в спеціальному місці, потрібно, щоб її туалет задовольняв усім вимогам хвостатого «користувача».

  1. Розмір. Фізіологічні випорожнення для тварин перетворюються на цілий ритуал. Щоб кішка спромоглася зручно розміститися, роблячи «свої справи», а ще й владу поховати лапками – лоток повинен відповідати розмірам тварини. 

Якщо туалет свідомо малий, вусатий-смугастий може випорожнити кишечник поруч із лотком, демонструючи свої переваги.

Запідозривши подібну причину, рекомендується замінити лоток більшим. Якщо ж кіт уперто оговтується поруч із лотком, слід підстелити під дно газету і поступово згортати її, змушуючи вихованця концентруватися на лотку.

  1. Вид наповнювача. Кішки дуже вимогливі до типу субстрату, який їм пропонується справляти потребу. Багатьом вихованцям до вподоби природний наповнювач дерева, який швидко вбирає рідину, відставляючи лапки сухими і не містить хімічних ароматів. Саме з цієї причини котейка може відмовитись користуватися туалетом, наповненим пахучими гранулами (ароматизовані наповнювачі).
кіт ходить не в лоток

Тваринці можуть не прийтись до вподоби також самі гранули наповнювача. Саме тому виробники пропонують різні варіанти «пісків»: від найдрібніших «крупинок» до «камінців». 

Порушення стійкої запахової асоціації може спостерігатись і в тому випадку, якщо власники вирішили випробувати новий наповнювач або замінити лоток. В результаті кішка, прийшовши на звичне місце, відчуває сенсорний дискомфорт, що порушує поведінковий стереотип, що склався. Щоб подібного не сталося, рекомендується додати до нового лотка (наповнювача) трохи вмісту старої ємності, стираючи стресовий ефект новизни.

  1. Розташування. Якщо кішка перестала ходити в лоток по великому, то, можливо, їй потрібна усамітнення для такої інтимної справи. У цьому випадку відіграє велику роль відповідне розташування котячого туалету в будинку. 

Іноді рекомендується встановлювати кілька лотків у різних місцях, щоб котик міг вибрати собі відповідне затишне містечко. Якщо ж він вибрав собі як відхоже місце певний кут – лоток спочатку переносять туди, і лише після закріплення асоціативного зв’язку, поступово пересувають ємність у найкраще, на думку господаря, місце.

Палохливим тваринам рекомендується придбати закритий туалет-будиночок, де вони могли б спокійно усамітнитися.

  1. Гігієна лотка. Багато пухнастих чистюлів навідріз відмовляються користуватися туалетом, якщо в ньому знаходиться вже несвіжий «пісок». А враховуючи, що тварина може робити «дві справи відразу», примхлива кішка здебільшого ходить не в лоток, а вже за його межі. У цьому випадку рекомендується ставити дві ємності поруч і частіше прибиратися в «котячих апартаментах». 

Психологічний стан

кіт перестав ходити в лоток

Враховуючи тонку нервову організацію домашніх кішок, на їхню звичну поведінку може вплинути найменший стресовий фактор. Наприклад, злякавшись ремонтної бригади, яка лагодить трубопровід, кішка може забитися в найдальший кут і, не витерпівши, справити фізіологічну потребу тут же. Ігнорування лотка може статися через постійний дратівливий чинник, наприклад: 

  • гучної музики, 
  • яскравого світла, 
  • галасливої сімейної компанії. 

Зазвичай по зникненню стресового фактора, все приходить у норму, але іноді тварині слід допомогти, використовуючи такі безпечні трав’яні препарати, як котяча м’ята або інші.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *