Вакцинація котів та кошенят

вакцинація котів

Для того, щоб ваш вихованець завжди був здоровим, навіть якщо це кішка або кошеня, що живе тільки в приміщенні, необхідно щорічно робити щеплення від різних захворювань. Ми розповімо вам про тонкощі та особливості.

У кошенят і кішок є “свої” хвороби, які не заразні для людини, але смертельні для тварини (наприклад, панлейкопенія, або просторіччя чума, коли кішка може буквально “згоріти” за тиждень). Тому важливо вчасно провести вакцинацію, щоб захистити тварину від вірусів, які ми можемо принести їм з вулиці на нашому взутті. Тож кожна домашня кішка може підхопити серйозне захворювання “завдяки” нам. Як і у людей, вакцинація кішок починається у ранньому дитинстві.

Від яких хвороб можна прищепити кішок

Сьогодні у кожній ветеринарній клініці є вакцини від серйозних котячих захворювань:

  • Сказ
  • Панлейкопенія (дистемпера)
  • Кальцівіроз
  • Ринотрахеїт
  • Інфекційний перитоніт
  • Трихофітія та мікроспорія (стригучий лишай)
  • Котяча лейкемія.

Обов’язкова вакцинація проти сказу проводиться щороку. Зрештою, скажена тварина може заразити господаря. Крім того, ви можете занести вірус через власне взуття, якщо наступите на слину або фекалії хворої тварини. Зараз існують вакцини проти сказу та трирічні інтервали між вакцинаціями. Щорічна ревакцинація потрібна і при інших захворюваннях, особливо вірусних. Вакцини часто комбінуються, наприклад, проти панлейкопенії, каліцівірусів та ринотрахеїту. Це означає три або чотири компоненти одночасно. І тварина отримує не кілька щеплень, а максимум дві.

Які щеплення слід робити кішкам

Існують різні типи та види вакцин, включаючи комбіновані вакцини. Лікар вирішує, яка вакцина найкраще підходить для кошеняти або кішки після первинного огляду.

Огляд включає вимірювання температури (ректально) та загальний огляд тварини. У деяких клініках перед першою вакцинацією може знадобитися дослідження фекалій. Якщо лікар підозрює захворювання, вакцинація може бути відкладена, щоб дати можливість детально оглянути тварину та провести аналіз крові.

Як підготувати кішку до щеплень

Найважливіша вимога перед вакцинацією – за тиждень чи два до щеплення необхідно дати тварині антигельмінтик. Ви можете придбати їх у широкому асортименті, у тому числі у вигляді ласощів, які тварина любить їсти. Або у вигляді крапель на загривку, що не викличе жодних “протестів”.

Читай також нашу статтю Чому коти нявкають? Можливі причини, чому кіт мяукає

вакцинація кошенят

Коли кошеням і кішкам не слід робити щеплення

Думки ветеринарів щодо першої вакцинації розділилися. Дехто вважає, що до 10-12 тижневого віку у кошеня ще не виробився власний імунітет, і він значною мірою залежить від молока матері. Крім того, його лімфатична система ще не готова до вакцинації і не може виробити достатньої імунної відповіді. Однак це стосується тільки чистокровних домашніх кішок, які народилися і виросли під опікою людини. Крім того, мати-кішка сама вакцинована і тому передає частину своїх антитіл кошеняті з молоком.

Якщо це підлітки, які могли контактувати з хворими родичами, їх необхідно вакцинувати проти різних захворювань якомога раніше – з двомісячного віку, тобто з 8 тижнів. Однак, перш ніж вакцинувати тварин, власники повинні ретельно оглянути їх та повідомити ветеринару, якщо вони помітять будь-які відхилення у своїх тварин:

1. Тварина знаходилася в контакті з хворими родичами. Зазвичай в цьому випадку повинен пройти інкубаційний період (один-два тижні), протягом якого стає ясно, чи не заражене ваше кошеня або кішка.

2. Кішка чхає і в неї сльозяться очі. Це може бути застуда, яка робить вакцинацію непотрібною протягом тижня або двох.

3. Якщо у кошеня виявлені блохи або лишай. Це особливо актуально для котів з вулиці – доки блохи не виведені та шкірні захворювання не виліковані, вакцинація не рекомендується.

4. Після хірургічних операцій. Сам лікар зазначить, що не рекомендується вакцинувати тварину протягом 3-4 тижнів після хірургічного втручання (залежно від тяжкості процедури).

Обов’язкові щеплення котам для виїзду за кордон

Будь-яка кішка або кошеня, що поважає себе, повинні мати ветеринарний паспорт. Особливо якщо тварина летить чи мандрує за кордон разом зі своїм власником. Без обов’язкових щеплень тварина просто не пройде перевірку. Обов’язкові щеплення включають:

  • Вакцинація проти вірусних респіраторних захворювань (каліцивірус та ринотрахеїт)
  • Вакцинація проти сказу
  • Вакцинація проти панлейкопенії.

Щеплення повинні бути зроблені не менш як за місяць, але не більше ніж за 11 місяців до від’їзду.

До речі, довідка про ті ж щеплення потрібна у будь-якому солідному готелі для тварин або в готелях, де дозволено проживання домашніх тварин.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *