Американський короткошерстий кіт

американська короткошерста кішка

Багато любителів кішок вважають цю породу близькою до ідеалу. Ненав’язливі, товариські, розумні та невибагливі у догляді, американські короткошерсті кішки мають міцне здоров’я і, здається, не мають недоліків. Їх часто рекомендують людям, які не мають досвіду життя з кішками.

Читай також нашу статтю: Як захистити кішку від кліщів

Опис породи американська короткошерста

 • Тварина середнього розміру
 • Короткошерсна
 • Невибаглива у догляді
 • Підійде сім’ї з дитиною
 • Доброзичливо ставиться до інших вихованців
 • Спокійна
 • Ласкава
 • Незалежна
 • Для господарів без досвіду

Характер американського кота

американський кіт

Це лагідні та кмітливі тварини, які швидко освоюють правила поведінки у будинку. Вони непогано займають себе без господарів, але можуть сильно нудьгувати при тривалій розлуці.

Деякі з них дуже прив’язані до обжитого будинку: відмічено багато випадків, коли після переїзду ці кішки поверталися до звичних місць, пройшовши пішки багато кілометрів. Але, як правило, до поїздок вони ставляться добре, тому їх цілком можна брати з собою у відпустку.

Стандарти породи

американський короткошерстий кіт

Згідно зі стандартом WCF, американська короткошерста – кішка середнього розміру (як правило, самки важать до 4 кг, а самці – до 6 кг). 

 • Їхнє тіло сильне, м’язисте і гнучке, з округлою грудною клітиною. 
 • Кінцівки середньої довжини з добре розвиненими м’язами поступово звужуються до круглих лап.
 • Хвіст не дуже довгий, з широкою основою та закругленим кінчиком.
 • Голова в американок справляє враження круглою, хоч і трохи витягнута в довжину. Мордочка масивна, злегка незграбна і добре виражена, але щоки при цьому округлі. Профіль має очевидний вигин.
 • Вуха за стандартом мають бути невеликими, із закругленими кінчиками, на яких іноді бувають пензлики. Вони поставлені майже вертикально та не дуже широко.
 • Очі мають округлу форму зі злегка розкосим розрізом, а їх колір – тільки зелений для сріблястих варіантів і золотистий для коричневих.
 • Щільна, коротка, шовковиста вовна може мати безліч забарвлень.

Догляд

Американські короткошерсті вкрай невибагливі у догляді. Достатньо лише час від часу їх вичісувати, але здебільшого свою шубку вони доглядають самі. Якщо забезпечити вихованців лазалками та кігтеточками, пазурі також не доведеться підстригати занадто часто.

Умови утримання

американська кішка

Американські короткошерсті кішки швидко стають улюбленцями усієї родини. Вони складають компанію одиноким, граються з дітьми, пестяться до втомлених, піднімають настрій засмученим.

Якщо в будинку є собаки або інші кішки, то краще. Єдині тварини, з якими американці важко порозумітися, — гризуни та птахи: мисливський інстинкт у неї завжди напоготові.

Вони дуже винахідливі в іграх і можуть довго бігати за уявною мишею або майже нерухомо чекати її в засідці.

Слабкі сторони здоров’я

Здоров’я у цієї породи міцне, тому спадкових ризиків не більше, ніж у будь-якої іншої домашньої кішки. Швидше, навіть менше: відповідальні заводчики стежать за тим, щоб у розведення потрапляли лише здорові тварини.

Проте, як і всім вихованцям, їм потрібний захист від зовнішніх та внутрішніх паразитів, регулярне щеплення від інфекційних захворювань та профілактичні огляди у ветеринара. За хорошого догляду американські короткошерсті кішки живуть 15—18 років.

Харчування

Апетит у представників цієї породи чудовий, а капризів у їжі майже не буває. Отже, головне — висока якість корму (або збалансованість раціону з натуральних продуктів) та відповідність обсягу порцій віку та активності тварини.

Історія породи

американська короткошерста кішка фото

Попередники нинішніх американських короткошерстих припливли до Нового Світу разом із першопоселенцями з Європи. Можливо, їх спеціально брали на кораблі, щоб ловити щурів, а можливо, вони проникали в трюми самостійно. У нових умовах вони відчули себе вільно і вступили у взаємовигідний союз із фермерами, продовжуючи займатися своїми прямими обов’язками: полювати на гризунів і допомагати фермерам та городянам захищати харчові запаси.

Перша виставка кішок відбулася у США 1895 року. Вона дала поштовх роботі місцевих заводчиків щодо виявлення та розвитку національної породи, яку тоді називали просто Shorthair («короткошерста»). 1930 року назву змінили на Domestic shorthair, і це була стратегічна помилка: англійською domestic означає одночасно і «вітчизняний», і «домашній». Ідея була в тому, щоб наголосити на відмінності американських тварин від вивезених з Європи. Але люди стали плутати кішок американської породи, з їх характерними особливостями, що передаються у спадок, з усіма іншими домашніми кішками. Порода різко втратила престиж.

У 1966 році ентузіастам-фелінологам вдалося досягти офіційної зміни назви, і з того часу американські короткошерсті кішки залишаються гордістю американських заводчиків і прекрасним, здоровим генетичним матеріалом для створення нових порід у всьому світі.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *