Як зняти кішку з високого дерева. Інструкція

кішка на дереві

Кішки забираються на дерева з різних причин — наприклад, тікаючи від небезпеки чи під час полювання. Але мало хто знає про те, що спускатись назад вміють далеко не всі вусаті друзі. Розповідаємо про те, як допомогти вихованцеві спуститися з дерева, якщо така ситуація вже сталася, і як не допустити втечі кішки, щоб не довелося її звідти знімати.

Читай також нашу статтю: Чи можуть бути у домашньої кішки глисти

У яких випадках потрібно знімати кота з дерева?

Іноді кішкам не потрібна допомога – якщо у вихованця розвинений навичка спуску з дерева, через якийсь час він спокійно злізе з нього сам. Але в ряді випадків коту все ж таки потрібна ваша допомога:

  • якщо вихованець хвилюється: кричить, тремтить або замішання кидається по гілці;
  • якщо на вулиці погана погода: у дощ або сніг кіт може послизнутися і впасти з дерева будь-якої миті;
  • якщо тварина забралася дуже високо, щоб без ризику спуститися самому;
  • якщо поруч із деревом розташована опора ЛЕП або електричні дроти: вихованець може отримати удар струмом;
  • якщо кішка молода та не має навичок, щоб спуститися з дерева самостійно;
  • якщо кіт виглядає слабким і втомленим від емоційних переживань: страх вимотує, і вихованець може впасти.

Як зняти кота з дерева?

як зняти кота з дерева

Існують різні способи допомогти пухнастому другові спуститися з висоти, але перш ніж скористатися будь-яким з них, ви повинні підготувати вільний майданчик під деревом і по можливості покласти на нього м’які речі на випадок падіння вашого або вихованця. Ось деякі поради:

Заманіть кішку ласощами

Спробуйте покласти на ствол дерева улюблену їжу вашого кота. Цілком можливо, що вихованець, побачивши смакоту, подолає страх і спуститься, щоб її з’їсти. По можливості їжу краще підігріти: це посилить її запах.

Спробуйте пограти

Цей спосіб підходить для молодих вихованців. Візьміть лазерну указку і направляйте її промінь оптимальним маршрутом спуску: від місцезнаходження кота по великих гілках і стовбуру дерева до землі. Якщо мисливські інстинкти кішки спрацюють, вона піде за лазерним променем.

Чарівні сходи

Іноді проблему зі спуском кішки з дерева можна вирішити за дві секунди: знайдіть приставні сходи, притулить її до дерева — і, можливо, кіт спуститься сам. А якщо вихованець боїться і нервує, ви можете піднятися за ним самостійно. Обов’язково надягніть кофту з довгим рукавом: наляканий кіт може почати дряпатися або кусатися.

Сила трав

Для того щоб виманити кота з висоти, можна використовувати котячу м’яту, запах якої не відчувається людиною, але дуже привабливий для вихованців. Дійте так само, як у випадку з ласощами: насипте м’яту на стовбур дерева і чекайте. Використовувати валеріану не рекомендується: у кішки може впасти тиск, і вона втратить рівновагу.

Якщо жоден із способів не спрацював, слід звернутися за допомогою до професіоналів: зателефонувати до ДСНС чи промислових альпіністів. Майте на увазі, що перші можуть відмовитися, оскільки за правилами рятують людей, а не тварин — другим за безпечний спуск кішки доведеться заплатити.

Як вберегти кішку від втечі?

кіт на дереві

Будь-якій проблемі завжди простіше запобігти, ніж вирішити. Якщо ви хочете убезпечити кота (і самого себе) від надзвичайних ситуацій, а вихованець рветься гуляти на вулицю, можливо, вам допоможуть наступні поради:

  1. Більше грайте з кішкою вдома: фізична активність стомить вихованця, і після ігор він швидше захоче полежати у затишному кріслі, ніж бігати вулицею.
  2. Обробіть вхідні двері та килимок біля них відлякувальним спреєм або ефірними оліями цитрусових, запах яких кішки не переносять: якщо вихованцю буде неприємно підходити до дверей, то і вийти він не зможе.
  3. Знайдіть коту альтернативу для прогулянок на свіжому повітрі: наприклад, можна обладнати балкон сітками «антикішка», поставити на вулиці комфортний та безпечний вольєр або привчити вихованця гуляти на шлейці.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *