Топ-10 спокійних порід кішок

Від пухнастих, декоративних диванних порід кішок до вірних компаньйонів з характером та поведінкою собаки. Розповімо вам про 10 найспокійніших, врівноважених порід, які добре ладнають з дітьми та не мають проблем з вихованням.

1. Перська кішка

перська кішка

Перська кішка – це домашня кішка. Тому її не слід випускати надвір. Через свою носоглотку (плоску морду) їй важко підтримувати комфортну температуру тіла в спеку та витримувати великі фізичні навантаження.

Перські кішки мало цікавляться зовнішнім світом та не мають мисливського інстинкту. У перший рік життя вони можуть грати з іграшками, які їх дражнять. Але в міру дорослішання вони виявляють до них все менше інтересу, воліючи затишно влаштуватися у вас на колінах або прилягти на диван і подрімати.

2. Регдолл

кіт регдолл

Регдолл – одна з найбільших порід кішок, виведена на основі перського типу. Однак, на відміну від своїх попередників, вона м’якша та поступливіша. Кішки, які приймаються для розведення, мають бути спокійними, розслабленими та доброзичливими до людей.

За словами заводчиків, кішка може буквально повиснути на руках господаря, розслабивши усі свої м’язи. У цей момент кішка починає нагадувати слабовільну лялькову ляльку, тому вона має таку назву (Ragdoll).

3. Бурманська кішка

бірманські кішки

Бірманські кішки (Бурми) – одна з найбільш спокійних порід, що поєднує в собі флегматичний характер перської кішки та товариськість сіамської кішки.

Бірманці швидко адаптуються до настрою та розпорядку дня свого господаря. Коли приходять гості, їх зустрічає кішка. Коли в будинку з’являється нова дитина, вона стає його другом та товаришем за іграми.

4. Канадський сфінкс

канадський сфінкс

Канадський сфінкс належать до категорії тварин-компаньйонів, своєю поведінкою нагадує собаку. Тому було б неправильно позбавляти його уваги та залишати одного на весь день. Тварина потребує постійної компанії людини або інших тварин у будинку.

На думку експертів, представники цієї породи ідеально підходять для сімей із дітьми. Кішки породи сфінкс з азартом беруть участь в іграх з дітьми. А наприкінці дня затишно влаштуються на їхніх колінах і наповнять кімнату звуками мелодійного муркотання.

5. Британська короткошерста кішка

Британська короткошерста кішка

Британська короткошерста кішка має аристократичний характер, її можна надовго залишати одну. Кішки, залишені на цілий день одні в порожньому будинку, нічого не псують і не ображаються на довгу відсутність господаря.

Через цю якість заводчики навіть прозвали британця “кішкою бізнесмена”. Проте представників цієї породи можна вважати замкнутими. Британські кішки дуже прив’язані до своїх господарів. Вони не такі залежні від його уваги, як інші в цій категорії.

6. Рагамаффін

кішка рагамаффін

Порода кішок рагамаффін виведена з регдолла і безпородної кішки. Тому вони представлені у ширшій кольоровій гамі. Але вони, як і раніше, мають такий же спокійний та врівноважений характер, як їхні предки.

Представники породи рагамаффін неймовірно ласкаві, слухняні та довірливі по відношенню до людей. У них відсутній мисливський інстинкт, і в разі небезпеки вони вважають за краще сховатися в тихому та затишному місці, а не переходити у наступ.

7. Мейн-кун

кіт породи мейн кун

Мейн-кун – одна з найпопулярніших порід у цьому списку. Згідно з останніми дослідженнями, мейн-кун входить до трійки найбажаніших порід для утримання у квартирі, поступаючись лише британській та шотландській породам.

Кішки мейн-кун мають прекрасний характер, зовсім позбавлені агресії та нав’язливої поведінки. Вони не нявкають, не дряпають лапами, щоб привернути увагу, і швидко адаптуються до настрою та темпераменту свого господаря.

Сьогодні мейн-кун – найбільша кішка, яку можна утримувати в сім’ях із маленькими дітьми. Він не дряпає малюків під час гри і не шипить при необережному дотику.

8. Cелкірк-рекс

кіт селкірк рекс

Селкірк-рекс – одна з наймолодших порід, створена шляхом схрещування персів, екзотів та британських короткошерстих кішок. Тому селкірк рекс має унікальний темперамент, що поєднує в собі стриманість британців, м’який характер персів і грайливість екзотів.

Кішки породи селкірк-рекс дуже прив’язані до членів своєї родини і погано переносять самотність. Водночас вони спокійні та врівноважені у стресових ситуаціях, не шумлять, не збуджуються, щоб привернути до себе увагу.

9. Екзотична кішка

екзотичні коти

Екзотичні кішки є прямими родичами перської кішки. Однак вони мають більш живий і грайливий характер і не так флегматичні, як перські.

Екзоти спокійніше переносять прихід гостей, раптові шуми та великі зміни у звичному порядку дня. Наприклад, кішки екзотичних порід легше адаптуються до переїзду або появи в будинку маленької дитини. Головне – приділяти увагу вихованцю та балувати його новими іграшками та ласощами.

10. Тонкінська кішка

кіт тонкінез

Тонкінез – це гібридна порода, заснована на тайській та бірманській кішках. Ця порода успадкувала від своїх предків спритність та цікавість орієнтальних кішок. Однак вона втратила схильність до вокалізації, характерну для сіамської групи котів.

Сучасні тонкінські кішки товариські, але водночас лагідні та ненав’язливі. Вихованець всюди слідує за своїм господарем але не вражається його тривалою відсутністю. Але підняти голос і наполягти на увазі він скоріше відмовиться.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *